İçecekler

Alkali Su Nedir? Ne İşe Yarar?

Pek çok faydası olduğu bilinen ve sıkça söz edilen Alkali Su, özellikle kilo vermek isteyenlerin merak ettiği konulardan biridir. Sağlıklı yaşam sırlarını ve kilo verme yöntemlerini araştıranlar için alkali su bilinenler arasında yer alıyor. Peki sunduğu ayrıcalıklar ile mucizeler yarattığı söylenen alkali su nedir? Alkali Su faydalı mı? Gelin hep beraber bu soruların cevabını verelim

Marketten alınan su şişelerinin üzerinde pH değeri bulunur. Suyun içerisindeki hidrojen miktarını anlatan pH değeri, bu miktar ne kadar yüksekse pH değerinin de o kadar fazla olduğunu gösterir. Bu da suyun bazik bir biçimde olmasına örnektir. Eğer bir suyun pH değeri 7’den fazla ise o alkali sudur. Eğer pH değeri 7’nin altında ise o zaman su asidiktir. PH değeri 7 ise bu defa suyun nötr olduğunu söylemek gerekir. Kısacası PH değerine bağlı olarak 7’nin üzerinde hidrojen bulunan suya alkali su denmektedir.

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Daha bazik bir yapıya sahip olduğu için alkali su vücut açısından pek çok önemli fayda getirmektedir. Bu sebepten sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler için alkali su günümüzde büyük öneme sahiptir. Günümüzde düzenli şekilde ve önemli oranda her yaştan birey tüketebilmektedir.

Her Birey Alkali Su İçebilir mi?

Alkali su bazik bir durumda olan yapıdır ve sağlıklı şekilde tüketilebilir. Hatta özellikle sağlık konusunda önemli bir potansiyel teşkil ettiğini söylemek mümkündür. Bu sebepten herhangi bir sorun yaşamadan güvenli şekilde alkali su tüketimi gerçekleştirilebilir.

Nasıl Kullanılır?

Bor ve Kenevir Hammaddeli Himalaya Tuzlu Medirevo Alkali Su 250 ml (1 Su bardağı) Suya 2-3 damla eklenerek tüketilir. günde 2-3 Litre Tüketilebilir.

UYARI: İçeriğinde bulunan Himalaya Tuzu nedeniyle yüksek tansiyonu bulunanlar doktor tavsiyesi ile tüketmelidir.

Üyelere Özel İndimler İçin ÜCRETSİZ Üye Ol Medirevo ÜCRETSİZ Üyelik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu